Укргідрометцентр повідомляє про грози, сильні дощі, град та шквальний вітер 17-22 м/с на тереторії області

Згідно інформації Укргідрометцентру, сьогодні на території області очікуються грози, сильні дощі, град та шквали вітру 17-22 м/с.

28-29 червня, внаслідок впливу атмосферних фронтів на території області очікуються тривалі дощі (кількість опадів до 100мм), що може призвести до формування дощових паводків з підйомом води до 2,5 м над рівнями на 8 годин 27 червня. Можливий вихід води на заплави.

У місцях проходження сильних злив можливе формування значного місцевого стоку та утворення локальних селевих потоків, що може призвести до небезпечних наслідків.

З метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, пов'язаних iз можливим ускладненням погодних умов, мінімізації їx негативних наслідків та оперативного реагування на них:

1) організувати через засоби масової інформації інформування населення про заходи безпеки та порядок дій під час ускладнення погодних умов;

2) забезпечити готовність сил цивільного захисту до реагування у paзі можливого ускладнення ситуації;

3) у разі необхідності організувати очистку русел малих річок та дренажних систем для відновлення їх пропускної спроможності та безперешкодного стоку води;

4) уточнити першочергові заходи з протидії загрозам ускладнення погодних умов та організувати у paзi необхідності взаємодію сил щодо дій з ліквідації можливих наслідків негоди;

5) утримувати у постійній готовності до застосування наявні сили та засоби, у тому числі плавзасоби, інженерну та автомобільну техніку, насосне обладнання, автономні джерела електроживлення;

6) у paзi ускладнення обстановки забезпечити негайне реагування щодо ліквідації наслідків стихії та інформування оперативно-чергові служби управління цивільного захисту обласної державної адміністрації (тел. 53-90-01, факс 78-42-93) та управління ДСНС України в області (тел.101 та 75-04-04).