Різдвяні канікули в Білоберізці

В рамках програми перебування делегації учнів із східних областей України  під час зимових канікул , 17 учнів з м. Херсона та Олешківського району впродовж з 5 по 14 січня відпочивали в Білоберізькій ОТГ.

Програма відпочинку передбачала різноманітні культурні та розважальні заходи різдвяно-новорічного циклу. Так, 9 січня делегація відвідала свято «Гуцулска Коліда» в селищі Верховина, 12 січня учням організовано екскурсію в садибу «Святого Миколая» в селі Пістинь Косівського району.

Педагогічний колектив Білоберізької ЗОШ І-ІІІступенів , Устеріківської  ЗОШ І-ІІ ступенів, Хороцівського НВК організували різноманітні конкурси , тренінги та змагання між учнями з Херсонщини та учнями Білоберізької ЗОШ І-ІІІ ступенів: флешмоб «танцювальна географія», виготовлення різдвяних оригамі,  новорічні забави , змагання з тенісу , конкурсно-розважальна програма «Визнач переможця», мистецькі розваги «Веселий художник», квест «Ключі від форту Буаяр», тренувальні вправи з туризму.

На Різдво  учні взяли участь в Розколяді біля церкви в с. Білоберізка .  Відвідавши музей етнографії та старожитностей Гуцульщини в с. Криворівня ознайомились з життям і побутом гуцулів в період 18-20 століть.

Гості з Херсонщини , а це, як правило, діти учасників АТО, обдаровані діти, внутрішньо переміщені, були приємно вражені гостинністю гуцулів, традиціями , звичаями та обрядами в с. Білоберізка.  Особливо сподобалась Розколяда та екскурсія до пам’ятки природи «Писаний Камінь». Спробували  вони себе також  в ролі гуцульських колядників .

Майстер-клас  по карвінгу з учням провів господар приватної садиби «Хата різьбяра» Олег Пилип'юк.

Проживали 10 днів діти в приватній садибі «Надія» Пилип'юка Володимира в двохмісних номерах з усіма зручностями.

Депутат Верховної Ради України Юрій Соловей та депутат обласної ради Сергій Басараб активно допомагали в організації відпочинку дітей з Херсонщини в Білоберізці.

Щодня гостей  відвідували  голова ОТГ Дмитро Іванюк,  начальник відділу освіти, молоді,спорту, культури та у справах дітей  Галина Дмитроняк,  які  цікавились  враженнями гостей від побаченого  , розповідали  про життя громади, не були байдужі щодо   їх побажань  перебування в Карпатах.

Завершальним акордом гостювання в Карпатах стане новорічне  дійство

« Ой, господарю, господарочку, пусти в хату Меланочку».

Різдвяні канікули в Білоберізці запам’ятаються гостям зі сходу України надовго.