«20 з 23 ОТГ Прикарпаття уклали меморандуми про співпрацю з управлінням Держгеокадастру в області щодо передачі сільгоспземель державної власності у комунальну», - повідомила Тетяна Шпак, начальник управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області. За її словами, ще три прикарпатських ОТГ, Рожнівська, Яблунівська та Білоберізька, земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів не мають.

Алгоритм дій органів місцевого самоврядування при передачі земель, можливості розширення доходів громад за їх рахунок, а також напрямки розвитку територій та розробку містобудівної документації обговорювали під час тренінгу «Вимоги часу та зміни в законодавстві щодо управління земельними ресурсами та розробки містобудівної документації» 13 лютого в Івано-Франківському Центрі розвитку місцевого самоврядування за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

«Передача земель за межами населених пунктів у розпорядження громад – це, насамперед, посилення їх спроможності та передумова для сталого місцевого розвитку», - наголосив директор Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк.

«Громади мають для себе чітко з’ясувати, якими землями вони володіють. Адже земля це той ресурс, який дає можливість не тільки отримувати надходження від податків та рентних платежів у бюджет ОТГ, але й залучати інвестиції», - наголосила Тетяна Данилів, радник з питань просторового планування та управління ресурсами Івано-Франківського ЦРМС.

Її думку підтверджує радник з питань місцевих фінансів ІФ ЦРМС Оксана Швець. Та додає, що основною проблемою, коли мова йде про надходження до бюджету ОТГ від земельних ресурсів, зокрема, від плати за землю, є відсутність актуальних даних про інвентаризацію землі та нормативно-грошової оцінки земель у громадах.

На порядку встановлення місцевих податків і зборів у 2018 році, до яких віднесена і плата за землю, акцентував увагу землевпорядників ОТГ під час тренінгу юрисконсульт Івано-Франківського ЦРМС Михайло Івашків.